strona główna / dla pomagających / 1% Ten Czas 2020

KAMPANIA 1% 2020 - POMÓŻ OSWOIĆ TEN CZAS

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE! MINĄŁ TERMIN SKŁADANIA ZEZNAŃ PODATKOWYCH ZA 2019 ROK, KAMPANIA "TEN CZAS" ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.


Możemy być dzięki Twojemu wsparciu. Przekaż 1%

Pomóż im oswoić ten czas.

KRS 0000 109 866


natalia_pasiecznik_fundacji_gajusz


Pomoc medyczna jest najważniejszym aspektem opieki hospicyjnej. To podawanie leków, podłączanie niezbędnego sprzętu medycznego, dbanie, by nic nie bolało. To też czas spędzony z pacjentem. Zwykle nie wiemy, ile nam go pozostało. Może to być kilka dni, tygodni, miesięcy. Ale bywa i tak, że nasi specjaliści  danym dzieckiem opiekują się nawet latami. 

Niezależnie od tego, jak długo będzie trwać nasza znajomość, zawsze nawiązujemy bliską więź z małym pacjentem i jego rodziną. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i pracownicy socjalni hospicjum domowego, odwiedzają dzieci w ich rodzinnych domach, poznają rodziców, rodzeństwo, ukochane zwierzątka i zabawki. Z każdą wizytą coraz lepiej poznajemy naszych małych przyjaciół. Stajemy się sobie coraz bliżsi.pawel_majak_kampania_fundacji_gajusz


W hospicjum stacjonarnym pracownicy Fundacji Gajusz stają się ciociami i wujkami, często zastępując nieobecną mamę i tatę. Są przy nich w dzień i w nocy, towarzysząc w chorobie i ciesząc się każdym dobrym momentem, w którym na buzi maluszka pojawia się uśmiech. Zabierają nasze Książęta na spacer do Pałacowego ogrodu, karmią smakołykami, zabawiają i tulą do snu.

Dlatego tak trudno jest, kiedy przychodzi ten czas i trzeba się pożegnać. Potrzymać za rękę, upewnić się, że nie będzie bolało, że nie pojawią się duszności, że będzie można odejść wśród najbliższych, wśród tych, którzy kochają i troszczą się o małego pacjenta do ostatniej chwili. 

To niezwykle cenne i ważne, żeby być w tym czasie przy dzieciach i ich rodzinach. Choć nigdy do końca nie da się przygotować na tak trudne chwile, to warto po prostu być. Czuwać. Odpowiadać na pytania. Towarzyszyć. Trzymać za rękę. 

Wspieramy rodziny również po śmierci dziecka. Pomagamy w przygotowaniach do pogrzebu. Załatwiamy nie tylko formalności, ale też często towarzyszymy przy wyborze ostatniej sukienki czy garniturku. Jesteśmy zawsze tam, gdzie rodziny i dzieci nas potrzebują. I tak długo, jak nas potrzebują. 24 godziny na dobę. 7 dni w tygodniu. Przez cały rok.JAK PRZEKAZAĆ 1% FUNDACJI GAJUSZ KORZYSTAJĄC Z E-PIT?


Jeśli rozliczasz się formularzem PIT-37 lub/i PIT-38 możesz to zrobić w serwisie podatki.gov.pl. Od tego roku PIT wypełnia i udostępnia urząd skarbowy (nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdziesz w nim informacje od pracodawcy oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, które możesz uaktualnić. Warto to zrobić, jeśli w zeszłym roku nie przekazałeś swojego 1% Fundacji Gajusz. 

 1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT
 2. Uwierzytelnij się
  • Wpisz swoje dane:
   • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
   • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017
   • jedną z kwot przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018 
    i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2017
  • lub użyj profilu zaufanego
 3. Sprawdź swoje dane. Teraz możesz:
  • zaakceptować zeznanie bez zmian i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)
  • jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, zmienić sposób rozliczenia na:
   • wspólne z małżonkiem
   • jako osoba samotnie wychowująca dzieci
  • zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku
  • zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę
  • dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE)
  • odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. W tym przypadku Twój e-PIT proponowany przez urząd nie będzie brany pod uwagę
  • nie zrobić nic — wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone
 4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie
 5. Teraz możesz pobrać UPO


banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski