Pływać każdy może

Pływać każdy może. Ale nie każdy umie. A nawet jak umie, to nie zawsze chce. A już naprawdę rzadko ktoś, kto umie pływać chce popłynąć dla kogoś. Tak jak Adam Jerzykowski, pracownik PriceWaterhouseCooper  i wolontariusz naszej Fundacji, który chce dla nas przepłynąć Zatokę Pucką czyli dystans z Helu do Gdyni. Nie w kij dmuchał – 18,5 km w linii prostej.
Cel: zebranie pieniędzy na rzecz naszych podopiecznych.

Adam chce płynąć, aby upamiętnić swojego dziadka, który kilka lat temu zmarł na chorobę nowotworową. Dziadek zaraził Adama pasją do sportu. Adam założył fundację Swim For a Dream i w ramach jej działań zamierza przepłynąć  z Helu do Gdyni w ostatni weekend lipca 25-26 lipca. Pieniądze uzyskane od sponsorów i partnerów  przedsięwzięcia przeznaczy na pomoc dla trzech fundacji, działających w województwie łódzkim – Gajusza, Caritasu  Archidiecezji Łódzkiej oraz Fundacji Marcina Gortata MG13.

Wszyscy, którzy lubią dużo i często opowiadać  o tym, ile to oni czynią w ramach dobrych praktyk, powinni porozmawiać z tym 27-letnim chłopakiem, który działa  jedynie przy wsparciu pasjonatów w rodzaju Tomasza Pąchalskiego, trenera reprezentacji Polski w Pływaniu w Wodach Otwartych oraz Marka Jędrzejewskiego, fizjoterapeuty i trenera personalnego. Zespół fachowców uzupełnia Dynamo Lab – laboratorium, pozwalające na przeprowadzenie badań ruchowych oraz wydalnościowych.  

Adam działa wyłącznie pro publico bono. Nie będzie miał żadnych profitów ze swojego wyczynu. Oprócz, rzecz jasna, czystego sumienia i spokojnego snu.

Załączam serdeczne pozdrowienia 
Tisa Żawrocka – Kwiatkowska
Prezes Zarządu Fundacji Gajusz