Przedsiębiorcza inaczej

Moje dzieci są dla mnie najważniejsze na świecie. Powtarzam im to do znudzenia codziennie. Jak byli mniejsi i bardziej łasi na czułości zasypiali dopiero kiedy powiedzialam, że kocham ich jak stąd na koniec świata i z powrotem.

Gubię rachunki dlatego wiem doskonale, że istnieje coś takiego jak duplikat faktury. Nie potrafię liczyć – zdawałam trzy razy egzamin komisyjny z matematyki. Nie znam się na budownictwie – myślałam, że jastrych ma coś wspólnego ze strychem. Moje drugie imię to chaos. Aż tu nagle okazuje się, że jestem Kobietą Przedsiębiorczą. Chaos to podobno wyższa forma porządku.

Zostałam nią najpierw zgodnie z opinią dziennikarzy „Dziennika Łódzkiego”, którzy zgłosili moją kandydaturę do konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza województwa łódzkiego”, prowadzonego przez ich gazetę. Tę opinię podtrzymali łodzianie i mieszkańcy Łódzkiego. Dostałam 5450 głosów, co zaowocowało tym, iż znalazłam się wśród dziesięciu najbardziej przedsiębiorczych kobiet województwa.

Dziękuję. Cieszę się, bo w praktyce będzie to oznaczać więcej informacji o Fundacji „Gajusz” w mediach czyli więcej sympatyków i osób zainteresowanych naszą działalnością, więcej wolontariuszy i więcej pieniędzy z 1% na opiekowanie się chorymi dziećmi.

Naczelnik jednego z łódzkich urzędów skarbowych zwierzył się ostatnio, że gdy rozmawiał ze mną cztery lata temu i pochwaliłam się, iż mam już odłożone 30 tysięcy złotych na budowę stacjonarnego hospicjum w Łodzi, to pomyślał wówczas: „Ależ to będzie katastrofa!”. Tymczasem od półtora roku „Pałac” czyli stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci przy ul. Dąbrowskiego 87 przyjmuje pacjentów. Wspieramy również rodziny małych księżniczek i małych książąt – aby dzieci mogły wrócić do domu. Bo nawet najpiękniejszy pałac nie zastąpi miłości mamy i taty.

Jednak wiem, że hospicjum przypomina rodzinę zastępczą, a nie szpital. To wielkie osiągnięcie całego zespołu, a przede wszystkim niań i pielęgniarek.

Więc może faktycznie słusznie zostałam wybrana kobietą przedsiębiorczą…

Załączam serdeczne pozdrowienia 
Tisa Żawrocka – Kwiatkowska
Prezes Zarządu Fundacji Gajusz