strona główna / pomóż teraz / Nie ma urlopu od raka

WESPRZYJ FUNDACJĘ GAJUSZ

NUMER NASZEGO KONTA:

SWIFT/BIC kod: PKOPPLPW Pekao 80 1240 1545 1111 0010 6257 1028

Konta walutowe - IBAN: PL SWIFT/BIC CODE: PKOPPLPWEURO 86 1240 1545 1978 0010 7080 9139USD 93 1240 1545 1787 0010 7080 9445GBP 94 1240 1545 1789 0010 7080 9618CHF 43 1240 1545 1797 0010 7211 1003

NIE MA URLOPU OD RAKA

Nie ma urlopu od raka

Mój znak zodiaku to rak i dlatego zachorowałam. Ale pani doktor twierdzi, że to nie jest prawda.

Na początku myślałam, że umrę, bo mama cały czas płakała. Ale przyszła pani psycholog z Gajusza i mamie się poprawiło. Ja przestałam marudzić dopiero, jak się okazało, że w szpitalu są różne zajęcia i nie jest nudno nawet w weekend.

– W Ameryce tak nie mają – tak mówi tato, a to wszystko dzięki fundacji. Mama mówi, że syn założycielki wyzdrowiał i ona się tak cieszy, że teraz wszystko organizuje. To akurat jest super.

Marcelina (12 lat)


Pomóż mi zapomnieć o chorobie. Chcę się śmiać, śpiewać i uczyć - mimo choroby!

 

50,00 PLN    100,00PLN    200,00 PLN  ...każda wpłata ma znaczenieWpłaciło: 121 osób / osoby
13842.60 zł (19.78%)
Potrzebne jeszcze: 56157.40 zł

Wiadomość o chorobie dziecka to ogromny szok… Trudno wyobrazić sobie, co czują rodzice i dziecko, trafiający po przerażającej diagnozie na oddział onkologiczny. Sytuacja zagrożenia życia bezbronnej osóbki mobilizuje wszystkie siły i uświadamia, że miłość nie ma żadnych granic. Nowotwór w przypadku 70% małych pacjentów udaje się w pełni wyleczyć, ale choroba odmienia codzienność dziecka, odbiera kolegów i możliwość chodzenia do szkoły, której nawet jeśli się nie lubiło, w obliczu nowej sytuacji zaczyna się za nią tęsknić…

 

Mali pacjenci to  osoby rozwijające się, potrzebujące wsparcia i wiele uwagi. Trzeba o tym pamiętać. Bywa, że pobyt w szpitalu trwa wiele miesięcy, a nawet lat.  Ważne, by nie był to czas stracony. Nie można pozwolić, by nuda zaczęła doskwierać dzieciom bardziej niż choroba.

 

EDEK MNIE ROZUMIE

Zespołowi psychologów i terapeutów pomaga Edek, czyli terapeutyczna lalka-przyjaciel, któremu można się wyżalić. On też boi się strzykawek i nie wie, na czym polega punkcja. Za to doskonale potrafi rozpędzić wszystkie czarne chmury i zastosować śmiechoterapię, która działa jak najlepsze lekarstwo.
MOGĘ BYĆ ARTYSTĄ

Działania arteterapeutyczne, prowadzone przez plastyków, muzyków i filmowców, rozbudzają chęć do życia, dają siłę, poczucie, że nadal można coś zdziałać, stworzyć, czymś zachwycić świat. Pozwalają też nie stracić kontaktu z przedszpitalną rzeczywistością. Pielęgnują i rozwijają pasje, a uśmiechnięte dzieci zdrowieją szybciej.

 

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

Dla kilkuletniego dziecka parę miesięcy spędzonych w szpitalu to wieczność! Oderwane od rówieśników, codziennych przyjemności i bezpiecznego rytmu dnia czują się niepewnie, dopada je nuda i zmęczenie. Nasze przedszkole pomaga im się rozwijać i poznawać świat, od którego czasowo zostały odizolowane.

 

ŚWIĘTUJEMY!

Dzień Dziecka, mikołajki, urodziny… obchodzimy je hucznie.  Z każdej, nawet najmniejszej okazji, obdarowujemy naszych podopiecznych prezentami, organizujemy zabawy i świętujemy razem z nimi. Bo ważna jest każda chwila…

 

RODZICE TEŻ SĄ DZIELNI

Choroba dziecka prawie zawsze oznacza pogorszenie sytuacji materialnej rodziny. Zwykle jedno z rodziców musi zrezygnować z pracy, by być z dzieckiem w szpitalu i w trakcie rekonwalescencji. W pierwszej kolejności konieczna staje się rezygnacja z drobnych przyjemności weekendowego wypadu, kawy na mieście, wizyty u kosmetyczki… A gdy choroba trwa naprawdę długo, niejedna rodzina zaczyna się zastanawiać, skąd wziąć pieniądze na dojazdy do szpitala czy opiekę dla rodzeństwa małego pacjenta. Wtedy wkraczamy my reagujemy na realne i bieżące potrzeby, bo jesteśmy z naszymi podopiecznymi codziennie.

 

Pomagamy dzięki hojności i empatii naszych Darczyńców, rozumiejących wagę wspierania dzieci i młodzieży doświadczonej przez ciężką, zagrażającą życiu chorobę. Wesprzyjcie ich w tym trudnym czasie, by mogły pozostać dziećmi – bawić się, rozwijać, a po wyzdrowieniu łatwiej powrócić do zwyczajnego życia.


banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski