strona główna / pomóż teraz / Walcząc o utraconą nadzieję

WALCZĄC O UTRACONĄ NADZIEJĘ

Walcząc o utraconą nadzieję

Klaudia ma 21 lat i dwie córeczki. Poznaliśmy ją przed dwoma laty w Centrum Terapii Cukinia.

To, czego młoda mama doświadczyła jako dziecko, niesie za sobą skutki emocjonalne podobne do tych, których doświadczają żołnierze wracający z wojny. Takiej, na której ludzie czują się zupełnie opuszczeni, cierpią, są przerażeni i umierają.

Najpierw porzuciła ją mama, a potem rodzina zastępcza. Zostawili Klaudię na izbie przyjęć w szpitalu psychiatrycznym. Poinformowali „odpowiedzialnie”, że nie chcą więcej widzieć nie-swojego dziecka. I to im się udało. Dziewczyna już nigdy więcej ich nie spotkała.

Została zupełnie sama. Nie znała nikogo ze swojej biologicznej rodziny. Zaczęła tułać się po kolejnych pogotowiach rodzinnych, domach dziecka, szpitalach. Pięć razy targnęła się na swoje życie – dwa prawie skutecznie. Później poznała miłość swojego życia. Przynajmniej tak wtedy myślała…

Dziś jest samotną mamą. Walczy o siebie, o roczną Maję i dwuletnią Małgosię. A także o nadzieję. W Cukinii wspieramy całą trójkę. Z Klaudią pracuje doświadczony psychoterapeuta. Jest dostępny także telefonicznie, podczas kryzysów nawet w nocy. Dzieci wspiera psychopedagog traumy i logopeda. Robimy wszystko co w naszej mocy, by Klaudia odzyskała wiarę w dobro ludzi i piękno świata.

Pod opieką Centrum Terapii Cukinia jest ponad 500 pacjentów rocznie. W 2020 roku przeprowadziliśmy 5700 godzin terapii. Koszt jednej godziny pracy z terapeutą to 80 zł.

Wpłać darowiznę i podaruj 200 godzin terapii najbardziej potrzebującym Cukiniowcom. Oni nie mogą czekać!

Wpłaciło: 53 osób / osoby
4766.00 zł (29.79%)
Potrzebne jeszcze: 11234.00 zł

Kto jest administratorem Twoich danych?
My, czyli Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi, numer KRS 109866. KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.


„Po wieczerzy już zmyte naczynka we śnie leży spowita dziecinka, którą los na pociechę mi dał za kolejną pomyłkę dwóch ciał” – podśpiewuje Klaudia, bo ma fajne poczucie humoru.

Pomagamy jej zrozumieć, poznać siebie i oswoić dziecięce demony. Uczymy, jak opiekować się córkami. Krok po kroku zaczyna wierzyć, że jest dla kogoś ważna, że jest warta życzliwości i pomocy.

W codziennych sprawach wspiera ją pracownik socjalny zatrudniony w Fundacji Gajusz. Rodzinie pomaga troje wolontariuszy z sercem i rozumem, z przygotowaniem psychologicznym, po szkoleniach z traumy i komunikacji z osobami w trudnej sytuacji.

Nasi podopieczni nigdy nie zapomną tego, co ich spotkało, ale w Cukinii wśród kolorowych ścian, przytulnych poduszek i wygodnych foteli otrzymują to, czego potrzebują. Wsparcie, terapię, poczucie bezpieczeństwa i nadzieję. Stopniowo odzyskują wiarę w ludzi i świat. Odzyskują wiarę w siebie.

Przekaż darowiznę, by pokaż Klaudii i jej córeczkom, że mają na kogo liczyć, że nie są same. Podaruj im szansę na szczęśliwe życie.


banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski