W te święta zamień smutek na 600 dziecięcych uśmiechów

Czasem los rozdaje niesprawiedliwe karty. Przydziela cierpienia, których nie da się wytłumaczyć. Brak rodziny, troskliwej opieki, zdrowia. To niektóre z wielu trudności, z jakimi od dziecka mierzą się Gajuszątka. Pod opieką Fundacji Gajusz jest ich rocznie ponad 1000. Robimy wszystko, by jak najczęściej towarzyszyła im Miłość i Nadzieja. Nie może zabraknąć jej także w te święta! 

Pomóż nam kupić prezenty dla 600 Gajuszątek! Wpłać darowiznę, którą zamienimy w wyczekiwane upominki, uśmiechy dzieci i cudowne święta! 

Kochany Święty Mikołaju,

jestem szczęściarą, bo opiekuję się wyjątkową dziewczynką. Jest tak słodziutka, że mówimy na nią Jagodzianka. Od prawie roku jej domem jest Pałac, czyli hospicjum stacjonarne. Urodziła się ciężko chora i nie może mieszkać ze swoją rodziną.  Święta też spędzi z nami. Być może ostatnie w swoim życiu… 

Gdy poznałam Jagódkę, to głośno i przeraźliwie krzyczała. Ale teraz już wiem, jak ukoić jej smutek i ból. Trzymam ją za rączkę, patrzę w oczy i opowiadam coś miłego. „Kiziu miziu, śpij spokojnie”. 

Drogi Mikołaju, Jagódka to radosna księżniczka. Cieszą mnie wszystkie jej radości i sukcesy. Największy to ten, że wciąż jest z nami. Bo był już taki dzień, że się z nią żegnałam… Bo w naszym Pałacu Jej Wysokość Śmierć to częsty gość.

Roczna dziewczynka pod choinką w bożonarodzeniowej dekoracji

Niedawno Jagódka szepnęła mi na ucho, że w święta chce znaleźć pod choinką dywanik sensoryczny, który szeleści i masuje rączki. I prosiła jeszcze, żebyś pamiętał o jej koleżankach i kolegach z hospicjum.

Ania, opiekunka rocznej Jagódki

Wśród 600 Gajuszątek są dzieci z hospicjów, w trakcie terapii, po leczeniu onkologicznym, mieszkańcy domów dziecka. Zapytaliśmy, co chciałyby dostać w te święta. Wpłać darowiznę, którą zamienimy w wyczekiwane upominki i uśmiech! 

Dzięki Twojej darowiźnie wniesiemy radość w mury szpitala, Pałacu (naszego hospicjum stacjonarnego), pod dachy domów rodzin zastępczych. Dzieci marzą każdego dnia, bo marzenia mają moc odganiania smutków. Pomóż nam. Niech Twoja darowizna zamieni się w najprawdziwszą moc – moc Miłości!

W co zamieni się Twoja darowizna?

Zestaw klocków lego

Rysunek klocków lego, prezentu dla dzieci
Zestaw klocków lego

Ala, podopieczna Cukinii, marzy o zestawie Lego City. Klocki sprawiają radość i dają wytchnienie od trudnej codzienności.

Gra planszowa dla niedowidzących

Rysunek gry planszowej, prezentu dla dzieci
Gra planszowa dla niedowidzących

Gdy choroba odbiera wzrok, trzeba Jankowi, onkobohaterowi, dodać otuchy i radości.

Zestaw zabawek sensorycznych

Rysunek sensorycznych skarpetek, prezentu dla dzieci
Zestaw zabawek sensorycznych

To marzenie Jagódki! Są bezpieczne i miłe w dotyku. Będą się nimi bawić hospicyjne Książęta.

Dzięki Twojej darowiźnie Mikołaj przyniesie Gajuszątkom prezenty, o których marzą. Spraw, by tegoroczne święta były czasem cudów i miłości. Dzieci okrutnie doświadczone przez los i ludzi szczególnie tego potrzebują! 

Wpłać darowiznę i podaruj na święta uśmiech ponad 600 dzieciom!

Już 144 osób wsparło świąteczną zbiórkę. Pomóż i Ty, by każde dziecko otrzymało w te święta prezent, radość i uśmiech!

Pozostałe zbiórki