Przekaż 1,5% 2023

1,5% to niewiele, ale może sporo zmienić. Rozliczając PIT, pamiętaj o wpisaniu magicznych cyfr:

KRS: 0000 109 866

Możesz skorzystać z programów do rozliczenia PIT, które zawierają już wpisany nasz numer KRS.

Nasze hospicjum stacjonarne, czyli Pałac, to miłość, troska, bezpieczeństwo. Szacunek dla chorego malucha i jego rodziny. Czułe ramiona cioć i czujne spojrzenia kadry medycznej. Na każdy ból, strach, łzę. 

Pałac to także: 

malutkie dziecięce stópki w inkubatorze

Hospicjum to choroba. Nieuleczalna.  

I Jej Wysokość Śmierć. Czasami jest bardzo blisko, niemal puka do drzwi. Wówczas Pałacowa załoga koncentruje się na dobrym towarzyszeniu w ostatnich chwilach. Trzymaniu za rękę – bo przy większości Książąt nie ma rodziców. Szeptaniu do ucha opowieści o świecie, w którym nie ma cierpienia. Wyrażaniu zgody na odejście, pożegnanie. 

Robimy co w naszej mocy, by każdy dzień był najpiękniejszy. Ale wiemy, że nie mamy wpływu na wyroki Siły Wyższej. My możemy tylko i aż podzielić się tym, co mamy w sobie najlepszego. 

Tylko tyle i aż tyle. Codzienność składa się z małych-wielkich chwil. 

I sporo kosztuje. Każdego roku ponad milion złotych. 

Pomóż. Przekaż 1,5% swojego podatku i pokaż nieuleczalnie chorym dzieciom, że są ważne. 

KRS: 0000 109 866

na pierwszym planie rączka dziecka obejmująca misie w tle rozmazana buzia z plasterkiem od sondy

Wcale nie chciała umierać. 

Lubiła przytulanie, piosenki, najbardziej te śpiewane przez ukochane ciocie. 

Tego dnia jakby przeczuwała, że Jej Wysokość Śmierć się zbliża. Czekała na mamę. Wtulała się w kochające ramiona, chłonęła znany zapach. Tato pachniał inaczej, ale też bardzo ładnie. A ona sama zawsze roztaczała zapach oliwki, bo lubiła masaże. Uspokajały ją. 

Kiedy saturacja zaczęła spadać, trzymała się życia z całej siły. Nawet, gdy brakowało jej tlenu, a maleńkie ciałko było już wyczerpane, na coś czekała. Może na pozwolenie? Nie wiemy…  

Zapytaliśmy rodziców, czy mogą pozwolić Jej umrzeć? Czy ktoś czeka na maleńką Księżniczkę po drugiej stronie świata? To najtrudniejsze zadanie mamy i taty. To nie jest wypuszczenie z gniazda, ale z życia… Tego tutaj. A co, kiedy nie są pewni tego drugiego? 

Ucałowali i wytulili córeczkę. Dopiero wtedy spokojnie odeszła

Pękły im serca. Nasze też nadal bolą. Wierzymy, że dziś Malutka jest z ukochanym dziadkiem, że patrzy na nas z miłością, bo dostała jej bardzo dużo. 

dziecko w łóżeczku medycznym hospicjum balon z napisem sto lat

Oceany, morza, rzeki są piękne. Wartki nurt, turkusowe fale, niebo odbite w tafli wody… Składają się z pojedynczych, maleńkich elementów. Oceanem jest pomoc Gajuszątkom. Kroplą jest Twoje 1,5% podatku. Może Ci się wydawać, że to niewiele, ale stanowi ogromne wsparcie.

Synergia (z greckiego “syn”, czyli “razem” oraz “ergon” – dzieło, działanie) oznacza proces współdziałania dwóch albo więcej czynników. Współpraca daje lepszy efekt niż suma poszczególnych oddzielnych działań. I tak właśnie jest z 1% podatku. Przekazując go, stajesz się częścią całości.

To bardzo konkretna forma okazania miłości do dzieci. Cudowne, ciepłe emocje nic nie kosztują, ale ich konkretne przejawy potrafią pochłonąć sporo pieniędzy… Dlatego podkreślamy – Twoje 1,5% podatku jest niezbędne, ważne i potrzebne Gajuszątkom. Ty też. I to nie jest pitu-pitu. To fakt, najbardziej uparta rzecz pod słońcem. Zatem wpisz w PIT nasz KRS.

KRS: 0000 109 866

Programy i formularze do rozliczenia PIT

Jesteś emerytem i chcesz złożyć PIT-OP?

Skorzystaj z usługi Twój e-PIT

Koordynator: