Kim jesteśmy

Jesteśmy zespołem, który zapewnia dzieciom miłość i profesjonalną opiekę. Wsparcie otrzymuje ponad 1000 małych podopiecznych rocznie. Jesteśmy na każdy ból, strach, łzę – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w święta.

Miłość jest silniejsza niż strach. Dzięki niej powstała nasza fundacja. Gdy siedmiomiesięczny Gajuszek walczył o życie, jego mama obiecała Sile Najwyższej, że jeśli jej maluszek przeżyje, to ona będzie pomagała chorym i osamotnionym dzieciom. Robi to od 1998 r.

Za dzieci odpowiadają dorośli. Dlatego zatrudniamy ok. 170 profesjonalistów z sercem, których wspiera ponad 200 wolontariuszy. Ci ludzie sprawiają, że nasi mali podopieczni są radośni, bezpieczni i odzyskują wiarę w dobro świata.

Zaledwie 47% naszych działań jest finansowanych ze środków publicznych. Resztę, to znaczy ponad  8 000 000 zł, każdego roku pozyskujemy od osób prywatnych, firm i instytucji.  Pomoc na najwyższym poziomie zapewniamy dzięki Darczyńcom. Dołączysz do nich?

Prowadzimy:

Dbamy o dzieci okrutnie doświadczone przez ludzi i los – chore, opuszczone, mające za sobą traumatyczne doświadczenia. Uważamy, że nawet jeśli życie jest krótkie, może być piękne – wypełnione miłością, troską i mnóstwem pięknych wspomnień. Tworzymy magiczną rzeczywistość, by małe istotki zaufały światu i dorosłym.

Historia

Pomysł na założenie Fundacji Gajusz zrodził się na pediatrycznym oddziale onkologicznym. Ze strachu o życie niespełna rocznego Gajuszka i przede wszystkim z miłości do niego.

Przerażona 27-letnia mama spróbowała zawrzeć umowę barterową z Siłą Najwyższą:

Jeśli ocalisz mojego syna, założę fundację i poświęcę się pracy na rzecz chorych dzieci”.

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz, zdjęcie bez tła

Kilka dni później otrzymała prawidłowe wyniki. Lekarze do dziś nie wiedzą, czy to był cud. Ona nie pyta, bo to nie ma znaczenia. Dziękuje każdego dnia od tej najpiękniejszej zimy ’97.

Pomaganie jest sztuką.

Fundacja Gajusz każdego roku wspiera ponad 1000 dzieci, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia całodobową, profesjonalną i empatyczną opiekę. Pracujemy w rytmie małych pacjentów i zgodnie z potrzebami ich rodzin.

Kalendarium

Mamy już ładnych parę latek. Zobacz, co udało nam się zrobić przez ten czas!

Zespół

Fundacja Gajusz to Ludzie. To zespół, który zapewnia dzieciom miłość i profesjonalną opiekę. Sprawdź, kto jest wśród nas.