Statut i sprawozdania Fundacji Gajusz

Pomaganie jest sztuką. Doskonale się na niej znamy. Wspieramy ponad tysiąc rodzin rocznie, w dużej mierze dzięki pomocy darczyńców. Z szacunku i wdzięczności dla Was każdego roku skrupulatnie sprawozdajemy się z prowadzonych działań. Dla nas to nie tylko obowiązek prawny, ale przede wszystkim moralny. Transparentność, jawność przychodów i kosztów oraz jasność przekazu – to niezwykle ważne wartości. 

Dlatego oddajemy w Wasze ręce następujące dokumenty:

Statut (wersja PDF), który reguluje nasze funkcjonowanie. Określamy w nim cele i formy działania, organy fundacji (zarząd, rada fundacji) oraz zasady operowania majątkiem.

Sprawozdania merytoryczne i finansowe, w których opisujemy kolejne lata działalności.

Polityka jakości (wersja PDF) określająca nasze wartości w obszarze pomocy podopiecznym oraz sposób, w jaki realizujemy założenia normy ISO 9001.

Raport 2022 Fabryka Cudów

Pomagamy z sercem i rozumem. Najważniejsze są Gajuszątka, a pomoc im jest możliwa dzięki armii specjalistów oraz pieniądzom. Bo miłość i troska nic nie kosztują, ale ich konkretne przejawy potrafią całkiem sporo. Konkretnie ile? Ponad 12 000 000 zł! 

W naszych raportach rocznych pokazujemy, w jaki sposób zapewniamy wsparcie tym, którzy na loterii życia wyciągnęli słabe losy. Publikujemy je, żeby: 

Piszemy po ludzku, bo dla ludzi, a nie urzędów. Treści przeplatamy urokliwymi zdjęciami oraz wykresami i infografiką – wszak to raport! 

Okładka raportu Fabryka Cudów chłopiec niesiony przez balony

Zobacz raport za 2021 rok

Archiwum sprawozdań

Archiwum sprawozdań znajdziesz tutaj.