Okładka zimowego kwartalnika Fundacji Gajusz

Gajusz zimą

Bezpłatny kwartalnik Fundacji Gajusz

04/23

Kwartał myśli

Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary.”

Johann Wolfgang von Goethe 

W tym numerze

Artczyńca wydania

PAWEŁ WĄSOWICZ

Ukończył wydział malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom u prof. Andrzeja Bednarczyka. Zajmuje się ilustracją książkową, grafiką komputerową oraz malarstwem sztalugowym. W swoich pracach tworzy kolorowy i poetycki świat utkany z marzeń i wspomnień z dzieciństwa.

Współpracuje z agencją Gwen Walters w USA. Wybrane pozycje:

Z autorką tekstów Ewą Zawiszą Wilk opracował ilustracje do pięknych książek dla dzieci:

Cuda, cuda ogłaszają!

Dary i cuda nie są dla wszystkich. Niektórzy ich nie chcą, inni nie wierzą. A są i tacy, którzy ich nie dostrzegają, bo chyba nie mogą… Może po prostu nie są gotowi? Jeszcze inni mają wszystko, ale tym się nie cieszą, nie dzielą, nie dają.

Żeby cud się wydarzył, nie trzeba na niego zasłużyć, ale koniecznie trzeba o niego prosić i docenić! Tak samo jest z prezentami – zamieniają się w magicznie dary dzięki wdzięczności. Uczucia stają się kochaniem, jedzenie sytością.

Dlaczego o tym piszę? Bo przez cały rok świętowaliśmy nasze 25-lecie, a teraz zbliża się Boże Narodzenie, więc chcę Wam podziękować za cud zaistnienia fundacji, która pomaga ponad tysiącowi Gajuszątek. 

Dziękuję, że nam zaufaliście, uwierzyliście, obdarowaliście. Życzę Wam, żeby każdy dżul dobra, które czynicie, zmieniał Wasz świat. Pragnę też przypomnieć, że jesteście częścią kosmosu, który wierzy w dobro i je robi – nie teoretycznie, całkowicie praktycznie. To Wasze serca zmieniają w bajki i baśnie życie chorych i skrzywdzonych dzieci. Jesteście z siebie, kardiologicznie, dumni? Powinniście! 

A teraz polecę konkretem. Koniecznie przeczytajcie artykuł pt. “Mój mały smyk”. To cud, który mógł się wydarzyć, bo jesteście Wy i Wasze moce.

Miłości, Wiary i Nadziei na zawsze Wam życzę. Idźcie kogoś ucałować, przytulić i opowiedzieć prawdziwą baśń o miłości, która sprawia, że wszystko jest możliwe.

Zdjęcie Tisy Nawrockiej-Kwiatkowskiej trzymającej niemowlę z podpisem odręcznym oraz pełnionej funkcji

FUNDACYJNE PITu PITu 🙂

Pamiętaj o Gajuszątkach, wypełniając swój PIT.
KRS 0000 109 866