strona główna / dla pomagających / Na ratunek Tulisiom

NA RATUNEK TULISIOM

Liczba zebranych głosów: 11922

Tulisie nie potrafią jeszcze mówić, a ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Zabierz głos w imieniu bezbronnych niemowląt. Możesz je uratować!  

Opiekunki w Tuli Luli nie tylko tulą i kochają maleństwa. To profesjonalistki, które potrafią ocenić stan zdrowia dziecka, zareagować na pierwsze objawy infekcji, zaopiekować się chorymi maluszkami ze stomią, z poważnymi schorzeniami genetycznymi, wadami serduszka, kłopotami z oddychaniem, wcześniakami. Muszą być dobrze przygotowane do tych niezwykle odpowiedzialnych zadań 

W tej chwili brakuje nam takich osób, ponieważ na rynku pracy nie ma zbyt wielu świętych. Trudno oczekiwać, że ktoś włoży całe serce w działania, za które otrzymuje płacę minimalną. Opieka nad opuszczonymi, poranionymi niemowlętami NIE może być mniej warta niż praca kasjerki w pobliskim markecie. 

Pomóż nam przekonać Marszałka Województwa Łódzkiego, że 13 zł netto za godzinę to zbyt małe wynagrodzenie dla osób, którym powierzamy zdrowie i życie noworodków oraz niemowlaczków. Wiele z nich jest chorych, z FAS-em, traumą wczesnodziecięcą i zwyczajną tęsknotą za mamą. Dlatego trafiają do nas, a nie do rodzin zastępczych.  

Już w tej chwili sytuacja w Tuli Luli jest na granicy ryzyka. Coraz częściej dyżuruje kadra zarządzająca (oczywiście z uprawnieniami) i wszyscy specjaliści. Pani dyrektor dba o maluszki jak o własne córeczki, ale są granice, których może nie pokonać. 

Na kolejne ogłoszenia o pracę nikt odpowiedni się nie zgłasza. Trudno się dziwić  prawie każdy człowiek dba także o siebie i swoją rodzinę: je, myje się, płaci czynsz. Pracujemy także  albo przede wszystkim  z powodów finansowych. A wynagrodzenie w Tuli Luli nie zapewni godnego bytu. Chcemy powierzać Tulisie w dobre, profesjonalne, kochające ręce, a to wymaga uczciwej, adekwatnej pensji.

AKTUALIZACJA (02.04.2021)

Głosy poparcia oraz list z ponowną prośbą o zwiększenie wysokości wynagrodzenia dla cioć naszych bobasków trafiły do Urzędu Marszałkowskiego. Pan Marszałek już zadeklarował ponowne spotkanie. To ważne, bo papier i telefon to za mało, żeby poznać Tulisie, ich małe i duże problemy.

Wierzymy, że ten szczególny, Wielkanocny czas ociepli serca i dzieci wygrają swoje własne bezpieczeństwo, odczują troskę i znów uwierzą, że wszystko jest możliwe. Idzie wiosna, oby była ciepła i dobra.


AKTUALIZACJA (25.03.2021)

Komentarz do wypowiedzi Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Zbigniewa Ziemby dla Radia Łódź w dniu 23 marca 2021 roku:

Wysokość pensji opiekunek nie zależy od Fundacji Gajusz, która jest pracodawcą, ale od Województwa Łódzkiego. To organizator ośrodka preadopcyjnego jest bowiem odpowiedzialny za pokrycie wszystkich kosztów utrzymania dziecka, w tym pensji pracowników. Niskie zarobki, które oferujemy, wynikają z faktu, że przyznawana dotacja nie pozwala na wyższe. Umowa zawarta z Województwem Łódzkim obejmuje różne kategorie wydatków, m.in. wyżywienie, zaopatrzenie w środki higieniczne czy transporty związane z obsługą spraw małych podopiecznych. To właśnie m.in. w tej ostatniej kategorii powstały w minionym roku oszczędności, których jednak nie można przeznaczyć na inny cel (np. podwyżki).

Wielokrotnie próbowaliśmy poruszyć z Wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą kwestie zbyt niskiego finansowania. Wykonaliśmy liczne telefony w tej sprawie, 4 stycznia 2021 r. odbyło się spotkanie osobiste z Zarządem Fundacji Gajusz i Dyrekcją Tuli Luli, a 8 marca do Urzędu Marszałkowskiego zostało dostarczone pismo, na które do dziś (25.03.2021) nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W związku z powyższym trudno nam zgodzić się ze stwierdzeniem, że sprawę tę próbujemy załatwić za pośrednictwem mediów. Opublikowanie petycji i poinformowanie społeczeństwa o problemie stało się niestety koniecznością. Najważniejsze jest dla nas dobro niemowląt, które mamy pod opieką i to dla nich właśnie działamy. Bierność mogłaby w tym przypadku zagrozić ich bezpieczeństwu.Podpisz petycję, ocal niemowlęta!

W 2020 r. czułe ręce cioć tuliły 27 dzieci. Tylko ośmioro trafiło do adopcji. Troje wróciło do biologicznych mam – dzięki kompleksowemu wsparciu, które u nas otrzymały. Troje (w tym jedno z zespołem Downa) umieszczono w rodzinach zastępczych. Jedno dziecko, dzięki naszej inicjatywie i współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, znalazło miejsce w rodzinnym domu dziecka. Jest wreszcie ze swoim licznym rodzeństwem, które do tego czasu przebywało w domu dziecka.

Sytuacja prawna pozostałych maluszków nie jest jeszcze unormowana. Spośród nich:

  • jedno cierpi na zespół Downa;

  • jedno ma zdiagnozowany FAS (alkoholowy zespół płodowy);

  • troje jest w trakcie pogłębionych badań genetycznych;

  • dwoje ma stwierdzone obciążenia niepełnosprawnością intelektualną.

Wszystkie mają bardzo małe szanse na umieszczenie w rodzinach adopcyjnych.

Dlatego prosimy – pomóż Tulisiom! Potrzebują profesjonalnej opieki, pomocy specjalistów, wsparcia, miłości i przyszłości. Tuli Luli daje szansę na życie w rodzinie każdemu maluszkowiNieważne jak choremu, nawet z zawiłą sytuacją prawną, z licznym rodzeństwem. 


Środki przyznane na prowadzenie Tuli Luli nie są wystarczające do zaspokojenia wszystkich potrzeb. Już dzisiaj Fundacja Gajusz przeznacza około 500 000 zł rocznie na wynagrodzenia pracowników, wyposażenie, dodatkowe etaty specjalistów, opłaty za utrzymanie lokalu, transport itp.  

Potrzeby maleńkich dzieci, które zostały opuszczone przez najbliższych, nie dadzą się określić liczbami. Zatrudniamy specjalistów (fizjoterapeuci, psycholog, dietetyk, neurologopeda), wychowawców i opiekunówZapewniamy konsultacje lekarskie także poza NFZ, co daje możliwość postawienia szybkiej diagnozy i poprawy stanu zdrowiaW razie hospitalizacji dziecka, jesteśmy z nim przez cały czas  w dzień i w nocy. 

Wspieramy rodziny biologiczne, zastępcze i przygotowujemy kandydatów na rodziców adopcyjnych do opieki nad niemowlaczkami. Najważniejszym celem jest dla nas dobro dzieci. Opiekujemy się maluszkami od pierwszych dni życia do ukończenia pierwszego roku. Bardzo chcemy nadal pomagać, jednak równie mocno potrzebujemy życzliwego wsparcia i zrozumienia współpracujących z nami instytucji. 

Wierzymy, że propozycja zbyt niskiego finansowania wynika z braku pieniędzy z covidem w tle, że nie jest to niczyja zła wola. Jednak nie udźwigniemy współfinansowania ośrodka. Nasi darczyńcy są najlepszymi ludźmi, jacy chodzą po ziemi, ale kryzys dotyka także ich. Nie możemy uzależniać bezpieczeństwa maluszków od darowizn, szczególnie dziś. 

Podpisz, pomóż, ocal! Przekonaj Marszałka do zwiększenia finansowania Tuli Luli! 

Rusz klawiaturą, poświęć 30 sekund. Świat Tulisiów nie naprawi się sam. 


POZNAJ NASZE SZCZĘŚLIWE DZIECI
Pełna treść zgody

Obowiązek informacyjny na podstawie artykułu 13 RODO:

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi przy ul. Dąbrowskiego 87 93-271 (dalej „Fundacja”).
Jak się z nami skontaktować, żeby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych? Napisz na nasz adres e-mail: rodo@gajusz.org.pl.

Jaki jest cel i podstawa prawna przetwarzania Twoich danych osobowych przez nas?

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do zebrania podpisów pod petycją jak również po zakończeniu petycji chcemy Cię również informować o naszych pozostałych działaniach statutowych. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, możesz w dowolnym momencie, kontaktując się z nami mailowo, bądź telefonicznie. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe dopóki nie wycofasz zgody.

Czy musisz podać nam swoje dane osobowe?

Wymagamy podania przez Ciebie następujących danych osobowych: imię, nazwisko, adres email. Podanie Twoich danych jest dobrowolne.


Jakie masz uprawnienia wobec Fundacji w zakresie przetwarzanych danych?

Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Masz prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych (adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Komu udostępniamy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe mogą być przekazane wyłącznie podmiotom, które uprawnione są do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa lub podmiotom, którym Administrator powierzył przetwarzanie danych osobowych na podstawie zawartej umowy. 

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe?
Przechowujemy Twoje dane osobowe przez czas trwania zbierania podpisów lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.


Czy przekazujemy Twoje dane do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego?
Nie


Czy przetwarzamy Twoje dane osobowe automatycznie (w tym poprzez profilowanie) w sposób wpływający na Twoje prawa?
Nie 

banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski