Dział Obsługi Darczyńcy

W skrócie nazywany DODą, a poetycko Działem Zdobywców Pieniędzy. Policzyliśmy, że każdy z nich ma za zadanie pozyskać rocznie ponad milion złotych, żeby zapewnić Gajuszątkom wszystko, czego potrzebują. Całkiem spore wyzwanie, prawda? Sami nie tulą dzieci, nie zabierają ich na wycieczki i nie podają lekarstw. Ale to oni sprawiają, że mamy pieniądze na zabezpieczenie wszystkich potrzeb i pragnień rodzin będących pod naszą opieką. 

Fundraising to nowe słowo w naszym kraju, nawet nie ma polskiego odpowiednika. Oznacza pozyskiwanie pieniędzy na cele charytatywne, czyli dokładnie to, czym zajmuje się nasza DODa. Tworzą ją zatem fundraiserzy, PR-owcy, specjaliści od Social Mediów i marketingowcy, którzy wiedzą, jak prosić i dziękować za darowizny. Analityk sprawdza, czy zgadzają się wszystkie liczby i dane. Zarządzający zespołem planują pracę tak, by zebrane fundusze gwarantowały zapewnienie Gajuszątkom miłości i profesjonalnej opieki. 

W 2022 r. pracownicy naszego Działu Obsługi Darczyńcy pozyskali pieniądze z następujących źródeł: 

To dało łącznie ponad 8 000 000 zł, co stanowiło 63% wszystkich wpływów finansowych na konto fundacji. Te pieniądze zapewniły czułą opiekę, bezcenne godziny terapii, paliwo do naszych hospicyjnych “karetek” dojeżdżających do najdalszych zakątków woj. łódzkiego. 

Zdobywcy pieniędzy w 2022 r.: