strona główna / kontakt / Gajusz szuka człowieka

GAJUSZ SZUKA CZŁOWIEKA

Praca w Gajuszu

Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne. 

Jesteśmy po to, aby dzieci nie były same.

Od 2016 roku prowadzimy TULI LULI Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny – jest to jeden z dwóch takich ośrodków w kraju,
a jedyny na terenie województwa łódzkiego i ościennych.
W Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia wsparciem obejmujemy całe rodziny.

Pracują u nas ludzie z misją pomagania, dla których ważne są dzieci i ich dobro. Każdego roku pomagamy ponad 500 rodzinom. A nasz zespół to już ponad 120 osób. Może chcesz dołączyć do nas?
DYREKTOR HOSPICJUM DOMOWEGO

Stanowisko, które Ci oferujemy, to okazja do połączenia Twojej pracy jako eksperta w dziedzinie opieki paliatywnej, zarządzania zespołem i misji zorientowanej na działania społeczne.
Aplikuj, jeśli czujesz, że chcesz pomagać, ale też wspierać pomagających dobrze organizując im pracę w przyjaznej, choć wymagającej atmosferze.

Do głównych zadań dyrektora będzie należało:

 • Zarządzanie zespołem hospicjum domowego (specjaliści psychologii, medycyny, opieki pielęgniarskiej, fizjoterapeutycznej, socjalnej, duchownej pracujących w systemie ciągłym, w sytuacji pracy rozproszonej w woj. łódzkim).
 • Wdrożenie modelu opieki paliatywnej skierowanej w znaczącym stopniu na wsparcie emocjonalne oraz zapewnienie rozumienia przez zespół istoty właściwej opieki psychologicznej dla rodzin.
 • Organizacja pracy zespołu w taki sposób, aby zapewnić ciągłość wizyt i bieżącą opiekę medyczną i pielęgniarską.
 • Zapewnienie zaangażowania i dobrej atmosfery w taki sposób, aby zespół nie został dotknięty wypaleniem zawodowym.
 • Bieżące rozliczenia i prowadzenie dokumentacji, w tym rozliczanie kontraktów NFZ, aktualizacja portalu e-opieka, grafiki pracy.
 • Współpraca bezpośrednia i bieżąca z Zarządem Fundacji celem zapewnienia wysokich standardów pomocy Dzieciom oraz Rodzinom.

Z doświadczenia wiemy, że aby skutecznie pracować na tym stanowisku najważniejsze jest, abyś rozumiał, że opieka nad dzieckiem nieuleczalnie chorym wymaga holistycznego patrzenia na całą rodzinę i wspierania jej w każdym zakresie – psychologicznym, medycznym, fizjoterapeutycznym, socjalnym i duchowym. Konieczne są również:

 • doświadczenie w organizacji pracy zespołu pracującego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok w dobrej atmosferze i z zaangażowaniem. Twoja dyspozycyjność jest tutaj też bardzo ważna.
 • wysoka umiejętność zarządzania emocjami, zdolność mediacji i zarządzania konfliktem. Jasna, zgodna z rzeczywistością komunikacja zarówno dobrych wiadomości jak i problemów.

To praca, która da Ci wiele satysfakcji, ale też wymaga własnego uporządkowanego podejścia do śmierci i radzenia sobie z trudnymi emocjami. Niezbędny jest serdeczny stosunek do ludzi połączony z wysoką kulturą oraz asertywnością.

Wiemy, że nasze wymagania są wysokie. Oferujemy Ci bieżące wsparcie Zarządu, doświadczony zespół specjalistów, szkolenia i superwizje własnej pracy. Naszym pacjentom nie służy stres, dlatego pracujesz mając prawo do błędu, planujemy działania i cyklicznie analizujemy ich realizację. Szacunek, rozumiany jako okazywanie zrozumienia dla słabości, przestrzegania przyjętych zasad wspólnego funkcjonowania i kultury jest jedną z naszych wartości. Odpowiedzialność to dla nas rozumienie oczekiwań i proaktywne wprowadzanie zmian oraz wzajemne, przyjazne wsparcie.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany, prześlij CV. Prosimy o dopisanie numeru ref. 01/09/2021
Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

 

LEKARZ

Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna.
Oskar Wilde. 

Dlaczego poszukujemy lekarzy? Bo nasze dzieci potrzebują opieki – fachowej, zaangażowanej i miłej. Część z nich mieszka w hospicjum stacjonarnym (nazywamy je Pałacem). Pozostali chorują w swoich domach. Dzięki hospicjum domowemu mogą spędzać czas z rodziną, we własnym pokoju, zamiast w szpitalu. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy Fundacji Gajusz regularnie ich odwiedzają. Razem z rodzicami staramy się stworzyć im jak najlepszy, bezpieczny, czasem trochę bajkowy świat.

Jest nas jednak wciąż za mało, aby sprostać temu wyzwaniu. Pewnie wyobrażasz sobie, że hospicjum to smutne miejsce. Ludzie widzą zło świata, gdy patrzą na nieuleczalnie chore dzieci. Myślą o braku perspektyw, o końcu dla osób, które dopiero życie zaczęły. I boją się. Boją się swoich emocji z tym związanych, boją się, że nie sprostają. Ludzie myślą, że w hospicjum jest strasznie, że nasi Podopieczni są trudni w kontakcie i nie umieją współpracować z lekarzami. Boją się, że zmierzą się z emocjami, które będą nie do przejścia. Boją się silnego przywiązania do dzieci, które w bliższej lub dalszej perspektywie odejdą. Dlatego lekarze częściej wybierają szpital czy pracę w poradni niż nas.

 • Tymczasem to właśnie u nas najczęściej zdarzają się CUDA. Choćby ostatnio, gdy Oskarek po udanej operacji pojechał do domu, a szczęśliwi rodzice dziękowali pracownikom za troskę i wiarę, że będzie dobrze. 
 • Tymczasem to właśnie u nas najbardziej widać, jak bardzo leczenie i rehabilitacja mogą wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. 
 • Tymczasem to u nas najważniejsze jest holistyczne patrzenie na dziecko – bo nawet drobne, malutkie działania wpływają na jego samopoczucie. 
 • Tymczasem to u nas dbamy nie tylko o małych pacjentów, ale też o piękne otoczenie. Wdzięczność Rodziców za pomoc i wsparcie jest naszym motorem do działania. 

Zachęcam Cię – dołącz do nas. Bądź Pediatrą dla naszych dzieci. Działaj z nami i miej wpływ największy, jaki tylko możesz mieć – na życie tych, którym inni nie dawali nadziei.

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
Prezes Fundacji Gajusz

Kogo szukamy?

Poszukujemy lekarzy z chęcią do pracy niosącej ulgę w cierpieniu, z otwartym sercem i umysłem. Priorytetem jest dla nas posiadanie serdecznego stosunku do małych pacjentów oraz szeroka wiedza medyczna. Ważny jest życzliwy stosunek do ludzi, zaangażowanie we wspieranie dzieci i rozumienie problemów Rodziny.

MISJA I ZAWÓD

Lekarz w hospicjum domowym i stacjonarnym:

 • planuje i realizuje opiekę lekarską nad dziećmi;
 • systematycznie i okresowo kontroluje zdrowie małych pacjentów;
 • merytorycznie wspiera rodziny w opiece nad dziećmi przewlekle chorymi;
 • współpracuje z wielospecjalistycznym zespołem hospicjum w celu zapewnienia najlepszej opieki.

Lekarze w Fundacji Gajusz mogą pracować na pełen etat lub potraktować tę współpracę jako dodatkową. Wizyty umawiają samodzielnie, korzystając z miesięcznego grafiku ustalonego wcześniej z dyrektorem hospicjum. Pracując na część etatu, opiekują się 2-3 Rodzinami w swoim regionie.

Głównym zadaniem lekarza jest dbałość o zapewnienie najwyższych standardów oraz pomoc medyczna. Na co dzień Rodzice współpracują z pielęgniarkami. Lekarz odbywa 2 obowiązkowe wizyty w miesiącu, dodatkowo wspiera Rodzinę w nagłych sytuacjach. Grafik dyżurów ustalany jest wspólnie z dyrektorem hospicjum. Staramy się, aby był on dogodny dla Pracownika i jednocześnie zapewniał dobrostan Podopiecznym. Po wizycie lekarz uzupełnia dokumentację medyczną. Raz w miesiącu, w poniedziałki, Zespół spotka się w fundacji, aby podsumować działania, wymienić się doświadczeniami, określić plan działań na kolejne tygodnie/miesiące.

CO OFERUJEMY?

 • Wynagrodzenie stałe: poziom ściśle związany z zadeklarowana liczbą godzin pracy/liczbą dzieci pod opieką/liczbą zrealizowanych planowo wizyt w miesiącu.
 • Wynagrodzenie za dyżury (stawka za gotowość) i wizyty interwencyjne (stawka za godzinę interwencji).
 • Możliwość korzystania z samochodu służbowego lub zwrot kosztów za dojazdy do pacjentów prywatnym samochodem.
 • Elastyczne godziny pracy – możliwość dostosowania do dotychczasowej aktywności zawodowej.
 • Współpraca z pielęgniarkami i rehabilitantami.
 • Wsparcie psychoterapeutyczne i psychologiczne, w razie potrzeby superwizja.
 • Benefity typu: karta sportowa ze zniżką, współfinansowanie szkoleń.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Aleksandrą Miziołek: praca@gajusz.org.pl +48 504 270 753

JAK ZACZĄĆ?

 • Umówmy się na spotkanie w fundacji.
 • Dyrektor hospicjum oraz kierownik medyczny opowiedzą dokładnie, jak wygląda praca, jakie są wyzwania zawodowe i potrzeby małych Pacjentów.
 • Porozmawiacie również o doświadczeniu i kwalifikacjach.
 • Następnie umówimy się na kilka wspólnych wyjazdów, aby sprawdzić, czy to odpowiednia praca dla Ciebie. Większość osób na tym etapie przekonuje się, że dotychczasowe wyobrażenia o pracy lekarza z dzieckiem hospicyjnym nie były trafne.
 • Następnie podpiszemy umowę, ustalimy grafik i dzień rozpoczęcia współpracy.

SPECJALISTA DO KOMUNIKACJI WEWNĘTRZNEJ I ZEWNĘTRZNEJ

Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim.  

Jesteśmy po to, aby Dzieci nie były same.

Pracują u nas ludzie z misją pomagania, dla których ważne są Dzieci i ich dobro.

Nasz zespół to już ponad 120 osób. Jesteśmy stabilną organizacją, tworzymy wspólnie przyjazne miejsce pracy z kulturą organizacyjną nastawioną na empatię, efektywną współpracę i chęć pomagania. 

Stanowisko, które Ci oferujemy, to okazja do połączenia Twojej pracy jako eksperta w zakresie komunikacji i misji zorientowanej na działania społeczne.

To możliwość wpływania na kampanie wspierające potrzeby dzieci.

Aplikuj, jeśli czujesz, że chcesz robić coś dobrego, a jednocześnie znasz się na komunikacji w organizacji oraz Public Relations.

Tytułu Mistrza Mowy Polskiej nie wymagamy, ale bardzo sprawne posługiwanie się językiem ojczystym to warunek konieczny, by dołączyć do Działu Obsługi Darczyńcy Fundacji Gajusz na stanowisko:

 

Specjalisty komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej

 

Zadaniem osoby pracującej na tym stanowisku będzie nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z otoczeniem zewnętrznym (z darczyńcami, przyjaciółmi, fejsbukowymi fanami etc.) oraz dbanie o poprawny przepływ informacji wewnątrz fundacji.

Kluczowe obowiązki to:

 • przygotowywanie i redagowanie tekstów w ramach komunikacji wewnętrznej oraz newsletterów, postów w mediach społecznościowych itp.,
 • udział w budowaniu narzędzi wspierających procesy komunikacyjne i realizacja polityki komunikacyjnej,
 • współpraca z pracownikami i kadrą zarządzającą w zakresie działań komunikacyjnych oraz wsparcie komunikacyjne we wdrażaniu procesów personalnych,
 • udział w realizacji kampanii komunikacyjnych w mediach on-line i tradycyjnych;
 • monitorowanie rynku w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań związanych z komunikacją i wizerunkiem fundacji,
 • współpraca z agencjami kreatywnymi, freelancerami, drukarniami i innymi dostawcami,
 • inicjowanie pomysłów dotyczących nowych rozwiązań komunikacyjnych.

Zanim wyślesz zgłoszenie, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszym Facebooku, stronie WWW i LinkedIn.

Sprawdź, w jaki sposób się komunikujemy.

Umiejętności konieczne:

 • znajomość narzędzi komunikacji wewnętrznej, czyli jak mówić do tych, którzy nie siedzą zawodowo przed komputerem,
 • biegłość w przygotowywaniu tekstów m.in. do kampanii społecznych, próśb o wsparcie, ulotek, poradników, newslettera,
 • lekkie pióro – doskonałe radzenie sobie w operowaniu słowem w różnych formach: artykuł, post, video, prezentacje,
 • zdolność budowania spójnej i angażującej komunikacji dla różnych grup odbiorców, wewnętrznych i zewnętrznych,
 • redagowanie tekstów – dokonywanie korekty językowej i merytorycznej treści przygotowywanych przez innych pracowników fundacji i osoby spoza niej,
 • znajomość Facebooka, LinkedIna i Instagrama – przygotowywanie postów (treść i dobór grafiki),
 • poczucie estetyki – konieczne przy współpracy z grafikami,
 • umiejętność publicznego występowania, w tym wystąpienia medialne,
 • wysokie kompetencje komunikacyjne – rozumiemy to jako zdolność i chęć porozumienia się z każdym, dopasowania się do stylu rozmówcy.

Wiedza i umiejętności ułatwiające współpracę:

 • obsługa programu do tworzenia materiałów graficznych – Canva;
 • obsługa pakietu Office 365;
 • otwartość na posługiwanie się technologiami;
 • znajomość specyfiki pracy organizacji pozarządowych;
 • język angielski na poziomie komunikatywnym.

Co oferujemy:

 • połączenie pracy z zaangażowaniem społecznym;
 • stałe wynagrodzenie i stałą formę współpracy;
 • możliwość pracy hybrydowej;
 • współpracę ze specjalistami doświadczonymi w komunikacji angażującej społecznie.

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po analizie CV zadzwonimy i przeprowadzimy krótką rozmowę. Następnie wyślemy Ci kilka zadań związanych z komunikacją i posługiwaniem się językiem polskim. Po ich analizie zaprosimy wybrane osoby do siedziby fundacji na spotkania z zespołem i zarządem.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany, prześlij CV. Prosimy o dopisanie numeru ref. 01/05/2021

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

OPIEKUN W HOSPICJUM STACJONARNYM

Od 2013 roku prowadzimy Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci. To nasz Pałac, w którym mieszkają Królewny i Książęta, nieuleczalnie chore, często pozbawione opieki rodzicielskiej. Sprawiamy, że ich każdy dzień jest pełen miłości, troski i radości.

Opiekunowie zapewniają stałe ciepło i troskę, pracują w rytmie naszych Pacjentów. Stwarzają dom, chcemy, aby nasze Dzieci czuły się u nas jak w rodzinie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA STANOWISKU:

 • Bezpośrednia opieka nad chorymi Dziećmi.
 • Zapewnianie zabawy, ciepła i troski Pacjentom zgodnie z ich aktualnymi potrzebami.
 • Współpraca z fizjoterapeutami i specjalistami, wdrażanie ich zaleceń.
 • Utrzymywanie czystości, porządku, prace higieniczne, przygotowywanie posiłków.


WYMAGANIA:

 • Gotowość do pracy w systemie równoważnym, na zmiany, według grafika (zapewniamy naszym Dzieciom stałą 24-godzinną opiekę przez 7 dni w tygodniu).
 • Ciepło i wrażliwość na potrzeby małych Dzieci.
 • Doświadczenie w zakresie opieki paliatywnej mile widziane.


ZAPEWNIMY CI niezbędne wdrożenie do pracy, pomoc innych Opiekunów, Pielęgniarek, Lekarzy i Specjalistów. Będziesz współpracować z bardzo profesjonalnym, wykształconym zespołem, w przyjaznym otoczeniu. Wynagrodzenie zależy od liczby zrealizowanych dyżurów w miesiącu.

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po analizie CV zadzwonimy do wybranych kandydatów i przeprowadzimy krótką rozmowę. Następnie zaprosimy do Fundacji na spotkanie. Jeśli jesteś zainteresowana/y, prześlij CV na adres: praca@gajusz.org.pl.
Prosimy o dopisanie numeru ref. 04/01/2020

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko”.

PIELĘGNIARKA W HOSPICJUM STACJONARNYM

Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Pracują u nas ludzie z misją pomagania, dla których ważne są Dzieci i ich dobro. Nasz zespół liczy ponad 120 osób, każdego roku pomagamy 500 rodzinom. 

Jesteśmy po to, aby Dzieci nie były same.

Od 2013 roku prowadzimy Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci nazywane Pałacem. Mieszkają tu Książęta, czyli nieuleczalnie chore dzieci, często pozbawione opieki rodzicielskiej. Sprawiamy, że ich każdy dzień jest pełen miłości, troski i radości.

Pielęgniarki współpracują z opiekunami, wspólnie zapewniają ciepło i troskę. Pracują w rytmie małych pacjentów, tworząc dla nich dom. Chcemy, aby czuły się u nas jak w rodzinie.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA STANOWISKU:

 • Stała, bezpośrednia opieka nad pacjentami.
 • Wykonywanie świadczeń na zlecenie lekarza (rehabilitacyjnych i leczniczych).
 • Podawanie leków, pobieranie badań.
 • Wprowadzanie usprawnień oraz nowych metod pielęgnacyjnych optymalizujących poziom opieki nad pacjentem.
 • Uzupełnienie dokumentacji medycznej.
 • Współpraca z fizjoterapeutami i specjalistami, wdrażanie ich zaleceń.

 

WYMAGANIA:

 • Wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe.
 • Ukończony kurs kwalifikacyjny o specjalności pielęgniarskiej.
 • Gotowość do pracy w systemie równoważnym, na zmiany, według grafiku (zapewniamy stałą, 24-godzinną opiekę przez 7 dni w tygodniu).
 • Ciepło i wrażliwość na potrzeby małych Dzieci.
 • Doświadczenie w zakresie opieki paliatywnej mile widziane.

ZAPEWNIMY CI niezbędne wdrożenie do pracy, pomoc innych pielęgniarek, lekarzy, specjalistów oraz opiekunów.
Będziesz współpracować z bardzo profesjonalnym, wykształconym zespołem w przyjaznym otoczeniu. Wynagrodzenie zależy od liczby zrealizowanych dyżurów w miesiącu.

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów.
Po analizie CV zadzwonimy do wybranych kandydatów i przeprowadzimy krótką rozmowę. Następnie zaprosimy do Fundacji na spotkanie. Jeśli jesteś zainteresowana/y, prześlij CV na adres: praca@gajusz.org.pl.

Prosimy o dopisanie numeru ref. 01/05/2020

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko”.

PSYCHOLOG Z POTWIERDZONYM DOŚWIADCZENIEM KLINICZNYM ORAZ DIAGNOSTA KLINICZNY

W oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia Fundacja Gajusz uruchamia Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Poszukujemy certyfikowanych terapeutów, którzy będą realizować porady psychoterapeutyczne i prowadzić diagnozę dla naszych małych pacjentów.

Jesteśmy jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne. W 2016 roku powstał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, w którym mieszkają niemowlęta opuszczone przez rodziców biologicznych. W Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia wspieramy małych pacjentów okrutnie doświadczonych przez los i ludzi.

Kontrakt z NFZ pozwala nam kontynuować misję pomagania najbardziej potrzebującym. Jesteśmy po to, aby dzieci nie były same.

W trudnym czasie epidemii można realizować działania, korzystając z narzędzi teleinformatycznych.

Nie ogranicza nas miejsce zamieszkania!
Będziemy realizować diagnozy i terapie również zdalnie.

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA:

 • Specjalizacja kliniczna lub potwierdzone co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy klinicznej.
 • Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Znajomość nowoczesnych narzędzi diagnozy, testów psychologicznych, inwentarzy i skal psychopatologicznych, szczególnie w odniesieniu do dzieci i młodzieży.
 • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu diagnoz z wykorzystaniem połączeń teleinformatycznych.

Zaangażowanie i chęć pracy zespołowej dla dobra dzieci jest warunkiem koniecznym, aby z powodzeniem pracować w naszej fundacji.

ZAPEWNIAMY:

 • Kontakt z pacjentami i wsparcie organizacyjne.
 • Stałe warunki i długoletnią współpracę po okresie adaptacji.
 • Cykliczne superwizje pracy.
 • Raz na miesiąc konsylia omawiające sytuację i postęp psychoterapeutyczny klientów.
 • Współpracę z bardzo profesjonalnym, doświadczonym zespołem psychologów, pedagogów i psychiatrów.
 • Zaplanowany proces wdrożenia do pracy.


ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA STANOWISKU ZA:

 • Wykonywanie diagnozy psychologicznej oraz udzielanie porad psychologicznych.
 • Przygotowywanie sprawozdań.
 • Prowadzenie i uzupełnianie dokumentacji.
 • Udział w superwizjach i spotkaniach zespołu.

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po analizie CV wybierzemy osoby spełniające nasze kryteria. Zadzwonimy i zaprosimy na rozmowę wstępną. Następnie spotkamy się w siedzibie fundacji z Dyrektorem Psychoterapii i Superwizji oraz Zarządem.

Jeśli jesteś zainteresowana/-y, prześlij CV na adres praca@gajusz.org.pl. Prosimy o dopisanie numeru ref. 02/04/2020

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”


PSYCHOTERAPEUTA

W oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia Fundacja Gajusz uruchamia Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Poszukujemy certyfikowanych terapeutów, którzy będą realizować porady psychoterapeutyczne i prowadzić diagnozę dla naszych małych pacjentów.

Jesteśmy jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne. W 2016 roku powstał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, w którym mieszkają niemowlęta opuszczone przez rodziców biologicznych. W Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia wspieramy małych pacjentów okrutnie doświadczonych przez los i ludzi.

Kontrakt z NFZ pozwala nam kontynuować misję pomagania najbardziej potrzebującym. Jesteśmy po to, aby dzieci nie były same.


W trudnym czasie epidemii można realizować działania, korzystając z narzędzi teleinformatycznych.

Nie ogranicza nas miejsce zamieszkania!
Będziemy realizować porady również zdalnie.

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA:

 • Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Psychiatrycznego lub ukończony czteroletni akredytowany kurs psychoterapii.
 • Gotowość do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Zaangażowanie i chęć pracy zespołowej dla dobra dzieci jest warunkiem, aby z powodzeniem pracować w naszej fundacji.
 • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu terapii zdalnej z wykorzystaniem połączeń teleinformatycznych.

ZAPEWNIAMY:

 • Kontakt z pacjentami i wsparcie organizacyjne.
 • Stałe warunki i długoletnią współpracę po okresie adaptacji.
 • Cykliczne superwizje pracy.
 • Raz na miesiąc konsylia omawiające sytuację i postęp psychoterapeutyczny klientów.
 • Współpracę z bardzo profesjonalnym, doświadczonym zespołem psychologów, pedagogów i psychiatrów.
 • Zaplanowany proces wdrożenia do pracy.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA STANOWISKU ZA:

 • Prowadzenie psychoterapii zdalnie lub na miejscu w Łodzi, w siedzibie Poradni przy ul. Piotrkowskiej.
 • Przygotowywanie sprawozdań.
 • Prowadzenie i uzupełnianie dokumentacji.
 • Udział w superwizjach i spotkaniach zespołu.

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po analizie CV wybierzemy osoby spełniające nasze kryteria. Zadzwonimy i zaprosimy na rozmowę wstępną. Następnie spotkamy się w siedzibie fundacji z Dyrektorem Psychoterapii i Superwizji oraz Zarządem.

Jeśli jesteś zainteresowana/-y, prześlij CV na adres praca@gajusz.org.pl. Prosimy o dopisanie numeru ref. 01/04/2020

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

KOORDYNATOR PROCESÓW TERAPEUTYCZNYCH I ORGANIZACYJNYCH

Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA to miejsce, gdzie wsparcie otrzymują rodziny skrzywdzone i ciężko doświadczone przez los. Zapewniamy opiekę psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i logopedy.

Stanowisko, które oferujemy, wiąże się z odpowiedzialnością za koordynację pracy terapeutycznej psychologów i psychoterapeutów. Jednocześnie też daje możliwość prowadzenia działań terapeutycznych dla rodzin i dzieci w zakresie własnych kompetencji. 

Kluczowe obowiązki:

 • Udział w budowaniu strategii terapeutycznych realizowanych w Centrum Terapii, w szczególności z uwzględnieniem potrzeb zawartych w wymaganiach realizowanych projektów i kontraktów.
 • Bieżąca współpraca z Dyrektorem ds. Wsparcia Psychologicznego i Psychoterapii w zakresie kompetencji merytorycznych kadry oraz modeli terapeutycznych.
 • Organizacja i koordynacja działań związanych z terapią środowiskową w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży 1 poziom referencyjny.
 • Monitoring dokumentacji, procesów diagnostycznych, dbałość o dostęp do niezbędnych narzędzi psychologicznych oraz rekomendacja nowych.
 • Organizacja konsyliów, superwizji i konsultacji merytorycznych dotyczących konkretnych przypadków psychologicznych i psychoterapeutycznych, bieżąca kontrola potrzeb terapeutów w tym zakresie. 
 • Współraca z instytucjami zewnętrznymi w celu wsparcia działań Centrum w obszarze pomocy psychologicznej.
 • Bieżąca współpraca z Dyrektorem Centrum w zakresie aktualizacji wymagań merytorycznych z uwzględnieniem zmieniających się przepisów i wymagań kontraktowych.

Pomocne na tym stanowisku są:
Chęć rozwoju i świadomość bieżącej superwizji swojej pracy. Dodatkowo ważne są dla nas:

 • Minimum 2-letnie doświadczenie w organizacji pracy zespołu.
 • Minimum 2-letnie doświadczenie terapeutyczne i potwierdzony udział w superwizjach pracy własnej.
 • Doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu szkoleń (minimum 100 godzin).
 • Wykształcenie wyższe o profilu psychologicznym lub pedagogicznym lub ukończone kursy certyfikujące.
 • Cechy osobiste – inicjatywa, szacunek, łatwość nawiązywania relacji i budowania współpracy.

Fundacja zapewni Ci stabilne miejsce pracy, możliwość kontaktu z wybitnymi specjalistami, psychoterapeutami, dostęp do wiedzy psychologicznej. Stanowisko charakteryzuje duża samodzielność oraz wpływ na działania terapeutyczne i strategię funkcjonowania poradni.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany, prześlij CV z numerem referencyjnym 05/05/2021.

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli: Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych przez Fundację Gajusz zwanej dalej administratorem, w celu realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.


banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski