strona główna / pomóż teraz / Dach dla Gajusza

DACH DLA GAJUSZA

Alanek niedawno skończył roczek, a doświadczył już tyle cierpienia, ile nie uniósłby niejeden dorosły. Urodził się z ciężko chorym serduszkiem. Nie było przy nim mamy. Od swoich pierwszych dni samotnie toczył walkę o życie. Do Pałacu – hospicjum stacjonarnego Fundacji Gajusz, trafił prosto ze szpitala. Miał za sobą wiele operacji i kolejną, tę najważniejszą przed sobą. Zabieg, który był jedyną szansą dla Alusia, przebiegł ze wszystkimi możliwymi komplikacjami. Przez kilka tygodni Książę był na granicy między dwoma światami. Dzięki lekarzom oraz sile miłości, nadziei i wiary Alanek jest z nami. Wdzięczni za ten wspaniały cud, codziennie rozpieszczamy go do granic możliwości, tulimy, bawimy się i kochamy.

Fundacja Gajusz to jedyny dom Alanka oraz 30 innych dzieci. Mieszkają tu Książęta – nieuleczalnie chorzy pacjenci hospicjum stacjonarnego zwanego Pałacem oraz Tulisie – opuszczone przez rodziców niemowlęta, które czekają na nową rodzinę. Tutaj śpią, bawią się, przytulają do ukochanych cioć i marzą. Najbardziej o mamie i tacie na wyłączność, na zawsze. Czy te marzenia się spełnią? Ufamy, że tak. Robimy wszystko co w naszej mocy, by te kruche istotki tu i teraz były szczęśliwie i bezpieczne.

Jest jednak jedno zagrożenie, które spędza nam sen z powiek – dach naszego budynku. Gdy 11 lat temu przeprowadzaliśmy remont w podarowanym przez Miasto lokalu, nie wystarczyło nam pieniędzy na jego odnowienie. Dziś jest w fatalnym stanie i wymaga natychmiastowej przebudowy.

Dodatkowo dostaliśmy niezwykły prezent. Firma PGI OZE zaoferowała nam założenie instalacji fotowoltaicznej. Weźmie na siebie cały koszt paneli i ich montażu. Jest jeden niezbędny warunek – naprawiony, „sprawny” dach. Poruszeni losem naszych podopiecznych postanowili zorganizować zbiórkę “Dach dla Gajusza”.

Do akcji dołączyła również firma BUDOMAL. Na co dzień odpowiadają za wielkie inwestycje w Łodzi. Mimo bardzo napiętego grafiku, na hasło „Gajuszątka” spod ziemi wyciągnęli ekipę budowlaną, która zrealizuje remont. Zadbają również o projekt nowego dachu oraz o wszystkie formalności.

Agencja kreatywna PROGRESSIVO wspiera nas w działaniach marketingowych i komunikacyjnych. Obiecali, że zrobią wszystko, by informacja o naszej zbiórce rozniosła się po całym kraju.

Wiemy, że koszty są astronomiczne. Taka wielka akcja może się udać wyłącznie z pomocą wielu ludzi o otwartych sercach. Każda darowizna, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie. Potrzebujemy Twojej pomocy!

Wpłać darowiznę i zapewnij Gajuszątkom bezpieczny dach nad głową. 3… 2… 1…

Wszystkie ręce na pokład (dach)!

Wpłaciło: 20485 osób / osoby
460819.37 zł (100%)
Zebraliście całą kwotę, Dziękujemy!

Kto jest administratorem Twoich danych?
My, czyli Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi, numer KRS 109866. KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.


Ostatnia śnieżna zima uzmysłowiła nam, że nadszedł moment, by zająć się uszkodzonym dachem. Każde opady to konieczność wzywania ekipy pracującej na wysokościach, która usuwa zalegający śnieg. Ulewne deszcze powodują, że dach przecieka. W całej fundacji stoją wiadra i miski do których skapuje woda. Nie możemy pozwolić, by cokolwiek zagrażało Książętom i Tulisiom. 

Sprawny dach to przede wszystkim bezpieczeństwo Gajuszątek, ale również oszczędności. Instalacja fotowoltaiczna, którą dostaliśmy w prezencie pozwala czerpać część energii elektrycznej z promieni słonecznych. Odnawialne źródła są przyszłością i nadzieją. To nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne. Wykorzystanie fotowoltaiki pozwoli nam zmniejszyć rachunki za prąd o 20%. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli wydać na poprawę jakości życia i na to, co potrafimy najlepiej, czyli rozpieszczanie Gajuszątek.

Już dziś w tym ogromnym przedsięwzięciu wspierają nas PGI OZE, BUDOMAL i PROGRESSIVO.

Ty też dołóż swoją cegiełkę. Przekaż darowiznę.banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski