strona główna / dla potrzebujących / Tuli Luli

TULI LULI

W październiku 2016 r. utworzyliśmy pierwszy w regionie łódzkim Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny o przytulnie brzmiącej nazwie Tuli Luli. Trafiają tu niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia nowej rodziny. W osiemnastym roku działalności zatoczyliśmy pewnego rodzaju krąg. Bowiem motywacją do założenia fundacji było cierpienie małej dziewczynki z domu dziecka, która samotnie odchodziła w szpitalu.

Nasze maluszki śpią w pięknie urządzonych, domowych pokoikach, pełnych barw, miękkich tkanin, zabawek i przytulności. W każdym z nich jest bujany fotel dla niani. W ciągu dnia zabieramy ich do bawialni, na taras lub na spacer do parku. Aby lepiej się rozwijać, ćwiczą w sali integracji sensorycznej i gabinecie rehabilitacyjnym. Tam także jest domowo, nie szpitalnie. W izolatce zamiast zimnych płytek użyliśmy lusterek – jak w Pasażu Róży!Każdego dnia z czułością zajmujemy się Tulisiami, których życie rozpoczęło się od traumy. Od rana do wieczora, a jeśli trzeba to także w nocy, tulimy kilkanaścioro maluszków.  Robimy co w naszej mocy, by już nigdy więcej nie cierpiały… Okrutnych przeżyć nie da się wymazać, ale tulenie ma ogromną moc. Dlatego dbamy, by miały opiekę taką jak w domu – każdym niemowlęciem zajmują się cały czas te same 3 opiekunki. To nie tylko praca, ale przede wszystkim misja.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci najlepiej czują się w rodzinie, dlatego współpracujemy z ośrodkami adopcyjnymi, prawnikami i psychologami. Dzięki nim nasze maleństwa wyjątkowo szybko (po ok. 3 miesiącach) odnajdują nowy dom.  To ogromna odpowiedzialność połączyć ze sobą dwa zranione światy – porzuconego dziecka i rodziny adopcyjnej, która niejednokrotnie ma za sobą bolesne przeżycia. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ statystyki nas przeraziły: każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków. Psycholodzy zgodnie twierdzą, że w pierwszym okresie życia miłość i bliskość drugiego człowieka są niezbędne. Jeśli potrzeba ta nie zostanie zaspokojona, trauma związana z porzuceniem, pozostanie na całe życie…


Poznaj Jasia
Poznaj Jasia
Poznaj Zosię
Poznaj Zosię

U nas zdarzają się CUDA – przykładem jest historia Emilka, który urodził się z nieuleczalną chorobą i po porodzie został pozostawiony w szpitalu. Nie mógł samodzielnie jeść, trzeba mu było podawać pokarm pozajelitowo, miał też problemy z oddychaniem. Mogliśmy się nim zaopiekować, ponieważ w Gajuszu pracuje zespół specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów i wykwalifikowanych opiekunek. W ciągu kilku miesięcy maluch zrobił ogromne postępy, ale brakowało mu jednego – prawdziwej RODZINY. Znalezienie jej dla tak ciężko chorego dziecka jest niemalże niemożliwe. Podjęliśmy wyzwanie. Udało się! Dziś Emilek mieszka ze swoją mamą, tatą i bratem.Podstawowa działalność Tuli Luli jest finansowana ze środków Województwa Łódzkiego. Marszałek powierzył nam to odpowiedzialne zadanie dbania o opuszczone maluszki z naszego regionu. Jeśli chcesz stać się częścią tej niezwykłej inicjatywy, pomóc lub po prostu życzliwie odwiedzić, skontaktuj się z nami.


Chcesz pomóc?

Zastanawiasz się, jak sprawić przyjemność naszym dzieciom? Podpowiadamy.

Wybierz z listy produktów te, które chcesz podarować. Wyślij na adres tuliluli@gajusz.org.pl informację o darowiźnie. Ze względów sanitarnych przyjmujemy wyłącznie nowe rzeczy.

Wyślij je na adres:
Fundacja Gajusz
ul. Dąbrowskiego 87
93-271 Łódź


KONTAKT

Sekretariat: tuliluli@gajusz.org.pl, tel. 42 631 00 41 wew. 5; 722 111 902

p. o. Dyrektora Tuli Luli: Dorota Grodzka, dgrodzka@gajusz.org.pl Stan na dzień 01.02.2021r.

DANE ZA OKRES OD POCZĄTKU ISTNIENIA TULI LULI

Liczba dzieci przebywających w Tuli Luli od początku istnienia

122

Dzieci, które wróciły do rodzin biologicznych

❤ 9 ❤

Dzieci przysposobione

❤ 78 ❤

Dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej

16

Dzieci przeniesione do innych placówek

1

Dzieci, które zmarły

2

 

DANE DOTYCZĄCE DZIECI AKTUALNIE PRZEBYWAJĄCYCH W TULI LULI

Dzieci mieszkające w Tuli Luli

14

Dzieci w preadopcji

2

Zrzeczenia rodziców biologicznych

4 (+4 inne)

Liczba pozbawień władzy rodzicielskiej

4

Liczba ustanowień opiekunów prawnych

9 (+ 3 w toku)

Liczba spraw w przedmiocie władzy rodzicielskiej w toku

4


 

Zleceniodawca: 

Prowadzenie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli jest zadaniem zleconym przez Województwo Łódzkie.

Ośrodek jest finansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.


 

Darczyńcy Tuli Luli:
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski