Jak pomagamy dzieciom?

Miała żyć kilka dni… a skończyła już roczek. Jest podopieczną hospicjum domowego. Rozkochała w sobie wszystkich. Nasza praca to miłość i profesjonalizm. A data śmierci jest jedną z największych tajemnic ziemskiego świata.

Lusia urodziła się z sercem dziurawym jak sitko i niewydolnością wątroby.

Image

Jej śmiertelnie chory syneczek mieszka w Pałacu. Nie wiemy, kto odejdzie pierwszy.

Mama Mikołajka ma stwardnienie rozsiane i jest osobą samotną.

Image

Od sześciu lat pomaga w opiece nad umierającą siostrzyczką. Ma złe sny, bardzo boi się, jak mama poradzi sobie ze śmiercią Madzi. Od roku jest w naszym programie Rodzeństwa. Pomagamy mu zacząć być dzieckiem.

13-letni Antek jest zdrowy.

Image

Ma cztery lata i strach większy od niej samej. Najbardziej boi się krwi, nawet tej z mięsa. W sklepie trzeba ją trzymać z daleka od lodówek. Terapeuci w Centrum Cukinia pomagają małym pacjentom po traumach, które nie powinny przydarzyć się nikomu.

Mila na zawsze zapamięta kształt butelki, która odebrała życie.

Image

Nawet jej dokładna data urodzenia pozostanie tajemnicą. Czułe ręce profesjonalnej cioci, kołysanka, ciepłe mleczko i delikatny pediatra pomogą jej zaufać. Pokażą, że warto żyć, kochać, mieć nadzieję. Dwadzieścia łóżeczek, miłość i 24-godzinna opieka to Tuli Luli.

Pola umierała ze strachu w oknie życia.

Image

Na oddziale był Edek (lalka terapeutyczna), psycholog, zabawa i hucznie obchodzone urodziny. Wszyscy zrobili wszystko, żeby dziewczynka chciała pokonać okrutnego przeciwnika. Teraz odkrywa świat w programie OKNO. Poznaje nowych przyjaciół, nadrabia stracony czas. Uczy się angielskiego i matematyki, a w wakacje pojedzie do zamku.

Haneczka ma 10 lat. Wygrała z bardzo wredną białaczką.

Image

Każde dziecko to cały system: rodzina lub bliscy ludzie. Wspieramy ich, jak potrafimy najlepiej. Medycznie, psychologicznie, socjalnie, prawnie i duchowo. Pomaganie jest sztuką.

Nasze hospicja

W hospicjum perinatalnym pomagamy rodzinom, które jeszcze przed narodzinami dziecka dowiedziały się, że nie czekają na szczęśliwe rozwiązanie. Zapewniamy konsultacje medyczne, wsparcie psychologa oraz organizujemy poród. Wspólnie utwierdzamy się w przekonaniu, że miłość jest silniejsza niż strach.

Hospicjum stacjonarne nazywamy Pałacem. To niezwykły dom dla nieuleczalnie chorych dzieci. Większość z nich została opuszczona przez rodziców, dlatego opiekę nad nimi sprawuje personel fundacji. Ciocie tulą, opowiadają bajki, wychodzą na spacery. Personel medyczny dba, by nic nie bolało, by duszności szybko ustępowały i każdy dzień był wypełniony troską.

Brat przytula się do chorej, śpiącej siostrzyczki.

Hospicjum domowe to “szpital na kółkach”. Lekarze, pielęgniarki, psycholog i pracownik socjalny dojeżdżają do domów chorych dzieci, by nie musiały przebywać w szpitalu. Dzięki nim swoje ostatnie dni spędzają we własnym łóżku, z rodziną, ukochanym psem czy kotem.

Oddział onkologiczny

Pomagamy rodzinom, które po usłyszeniu okrutnej diagnozy, rozpoczynają leczenie na dziecięcych oddziałach onkologicznych. Bywa, że pobyt w szpitalu trwa wiele miesięcy, a nawet lat. Dlatego zespół psychologów codziennie nieodpłatnie udziela wsparcia rodzinom, które stanęły w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Dla dzieci prowadzimy zajęcia edukacyjne, arteterapeutyczne i rozwijające pasje.

Wnętrze Centrum Terapii Cukinia

CUKINIA

Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA wspiera rodziny skrzywdzone i ciężko doświadczone przez los. Zapewniamy opiekę psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i logopedy. Pomagamy im zaufać, leczymy, kochamy i dajemy nadzieję. Niektóre mówią, że Cukinia to trochę ich dom. Wzruszające <3

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli to wyjątkowe miejsce, do którego trafiają niemowlęta opuszczone przez rodziców. Ich życie rozpoczęło się od traumy utraty mamy, a my robimy co w naszej mocy, by już nigdy więcej nie cierpiały. Zapewniamy im opiekę taką jak w domu. Większość z nich znajduje nowe rodziny, a niektórym udaje się – dzięki odpowiedniemu wsparciu – powrócić do biologicznej.

Program Rodzeństwa

Kiedy choruje dziecko, cierpi cała jego rodzina. Dlatego opieką obejmujemy siostry i braci naszych podopiecznych. To zbyt mali bohaterowie na udział w wojnie o życie rodzeństwa. Zapewniamy im wsparcie psychologiczne, regularne spotkania, wycieczki, warsztaty i zajęcia pozaszkolne, a w wakacje zabieramy na kolonie.

Program OKNO

OKNO to program wsparcia dla dzieci, które zakończyły leczenie na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Choroba odmienia codzienność i czasami bardzo trudno jest powrócić do “starej” rzeczywistości. Organizujemy dla nich spotkania terapeutyczno-edukacyjne i wyjazdy integracyjne, a także zapewniamy pomoc psychologiczną.

Jedno oczko dziecka oraz nosek z widoczną sondą dojelitową

Leczymy Dzieci Rodziną

Leczymy dzieci rodziną, bo miłość to najlepsze lekarstwo! Ponad 2000 chorych dzieci nie ma mamy i taty. Mieszkają w instytucjach. Tam nie zbudują więzi, bliskich relacji z drugą osobą. Nie znajdą domowego ciepła. Dlatego prowadzimy kampanię, której celem jest znajdowanie rodzin zastępczych dla dzieci “z końca kolejki”. 

Centrum Medyczne PoMoc

Centrum Medyczne PoMoc to moc pomagania. Fundacja, która wspiera Gajuszątka, zatrudnia wyjątkowych specjalistów: lekarzy, psychologów, rehabilitantów, pielęgniarki. Ekipa najlepsza na świecie przyjmuje pacjentów komercyjnych. Pracują w rytmie serca. Mają wyjątkowe kwalifikacje. A zarobione dzięki nim pieniądze trafiają do potrzebujących dzieci.